Alfa Logis – Klucz do sukcesu

Silna pozycja, którą cieszą się produkty Grupy WSiP na rynku książki, to zasługa nie tylko autorów wydawanych podręczników, lecz również solidnej logistyki. Ponad 65 lat tradycji zobowiązuje nas do dbałości o jakość nie tylko merytoryczną, ale również o łatwy dostęp do naszych publikacji. Droga z drukarni zaczyna się właśnie tu - w centrum dystrybucji Alfa Logis.

Spółka powstała w kwietniu 2006 roku w wyniku wyodrębnienia ze struktur WSiP S.A. istniejącego wcześniej Pionu Logistyki. Firma od początku postawiła na insourcing, ponieważ tylko takie rozwiązanie gwarantowało zachowanie najwyższych standardów oraz stabilność fi nansową przedsięwzięcia. Wygodna lokalizacja, zaledwie 30 km od Warszawy, przy międzynarodowej trasie Warszawa- -Poznań-Berlin, umożliwiła nam dynamiczny rozwój. Przez ostatnie sześć lat obsługiwaliśmy wszystkie wydawnictwa Grupy WSiP (WAiP, Zielona Sowa, Book House) oraz klientów zewnętrznych (Czarna Owca, Sonia Draga), świadcząc im usługi w zakresie magazynowania, pakietyzacji, co-pakingu oraz spedycji towaru i materiałów reklamowych. Oczywiście, chętnie nawiązujemy współpracę także z klientami spoza rynku wydawniczego (STACI Polska S.A.).
Doświadczona załoga, wyposażona w zróżnicowany, profesjonalny sprzęt, jest w stanie przygotować oraz wysłać do 20 000 paczek dziennie, zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Dzięki współpracy z największymi przewoźnikami w kraju oraz własnemu transportowi drobnicowemu, jesteśmy w stanie zrealizować dowolne zamówienie i dostarczyć je pod wskazany adres w ciągu 48 godzin. Nasza
lista odbiorców obejmuje obecnie ok. 100 tys. odbiorców - hurtowni, księgarni, szkół, nauczycieli, jak również indywidualnych klientów zamawiających książki przez Internet. Centrum dystrybucji Alfa Logis dysponuje halą magazynową klasy A+ o powierzchni 10 tys. m2, 12 dokami, sześciopoziomowymi regałami wysokiego składowania posiadającymi 12 tys. miejsc paletowych, mogących pomieścić aż 20 mln egzemplarzy książek! Dzięki ergonomicznemu zagospodarowaniu przestrzeni i dopracowanym procedurom jesteśmy w stanie wykorzystać maksymalnie nasz potencjał. Spółka od początku swojego istnienia inwestowała w profesjonalny sprzęt. Dysponujemy maszyną kopertującą, systemem automatycznego pakowania paczek od 1 do 3 kg, linią kompletacyjną wyposażoną w kontrolę wagową, zgrzewarką zintegrowaną z podajnikiem taśmowym
oraz szafą konfekcjonującą. Duży nacisk kładziemy również na kontrolę jakości. Zależy nam na tym, aby nasz klient otrzymał towar zgodny z zamówieniem i nieuszkodzony. Dlatego każda paczka i paleta wychodząca, przechodzi osobną kontrolę wagową, a towar jest zabezpieczany za pomocą owijarek, wiązarek taśmowych, lub dodatkowo folią termokurczliwą.

Pobierz ten artykuł w oryginale (PDF)

FaLang translation system by Faboba

Copyright alfalogis Sp. z o.o. 2012