Udostępnienie do publicznej

UDOSTĘPNIENIE DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI PLANU POŁĄCZENIA SPÓŁKI ALFA-LOGIS SP. Z O.O. ZE SPÓŁKĄ WYDAWNICTWA SZKOLNE I PEDAGOGICZNE S.A. Z DNIA 25 STYCZNIA 2023 R.

 

Zarząd spółki Alfa-Logis spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Passie (adres: ul. Stefana Batorego 2, 05-870 Błonie), wpisaną do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000254160, NIP: 1181832376, REGON: 140489515 („Alfa-Logis”, „Spółka Przejmowana”), działając na podstawie art. 500 §21 Kodeksu spółek handlowych („KSH”), niniejszym bezpłatnie udostępnia do publicznej wiadomości na stronie internetowej Alfa-Logis plan połączenia Alfa-Logis ze spółką Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. z siedzibą w Warszawie, adres: Aleje Jerozolimskie 96, 00-807 Warszawa, wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000595068, NIP: 5272605282, REGON: 141911531, kapitał zakładowy w wysokości 40.736.880,00 zł opłacony w całości („WSiP”, „Spółka Przejmująca”) uzgodniony pisemnie w dniu 25 stycznia 2023 r. przez zarząd Alfa-Logis oraz zarząd WSiP.

Połączenie Alfa-Logis z WSiP nastąpi w trybie art. 492 § 1 pkt 1) KSH, tj. przez przeniesienie całego majątku Spółki Przejmowanej na Spółkę Przejmującą (połączenie przez przejęcie). 

Opublikowano dnia 27.01.2023 r.

Link

 

Game changer

Logistyka kontraktowa jako kolejny „game changer” dla sklepów internetowych.

Większość przedsiębiorców prowadzących sklepy internetowe zna podstawowe modele biznesowe opisujące rozwój ich organizacji i oferowanych przez nie produktów. Krzywa S lub model prof. Noriaki Kano pokazują, że konieczne jest ciągłe szukanie innowacji, maksymalizacja przychodów i minimalizacja kosztów.

Jeżeli skupimy się tylko na obszarze logistyki, która może być istotnym elementem przewagi konkurencyjnej sklepu internetowego możemy wymienić co najmniej kilkanaście istotnych zmian, które zmieniły całkowicie sposób działania sklepów internetowych w ciągu kilkunastu lat.

Spośród nich warto zwrócić uwagę na kilka:

- automatyzacja wysyłek i integracja z systemami kurierów

- brokerzy kurierscy i ich oferty

- oferty kurierskie Allegro, Furgonetka, IAI Shop, itd.

- preawizacja dostaw i sterowanie dostawą przez konsumentów

- alternatywne sposoby dostawy: paczkomaty, punkty odbioru

- próby powstania stabilnego ogólnopolskiego operatora kurierskiego

- wojna cenowa

- usługa COD z płatnością kartą za towar przy doręczeniu.

Wszystkie powyższe rozwiązania z wyjątkiem płacenia COD kartą, które oferuja w Polsce DPD i InPost są powszechnie znane, dostępne i stosowane, a więc już nie mogą być elementem przewagi konkurencyjnej.

Wygląda na to, że wojna cenowa między firmami kurierskimi jest już zakończona, bo granica rentowności kurierów została osiągnięta a ceny na rynku zaczynają się od 5zł za doręczenie paczki krajowej (oczywiście przy odpowiednim wolumenie i wielopaczkowości przesyłek). Na dodatek, jeśli zapytasz firmy kurierskie o „next big thing” w ich ofercie, nie zaproponują niczego przełomowego.

Sklepy internetowe muszą szukać innej przewagi konkurencyjnej. Wszystko wskazuje na to, że po skoncentrowaniu się na środku procesu oraz last mile i wyciśnięciu z nich wszystkiego co było do osiągnięcia, przedsiębiorcy muszą skoncentrować się na zaniedbanym pierwszym etapie: logistyce dostaw, magazynowaniu, kompletacji zamówień i obsłudze zwrotów, które tworzą pakiet logistyki kontraktowej (fulfillmentu). Tak jak oczywistym jest, że aby realizować dostawy do konsumentów nie trzeba mieć swojej sieci kurierów niedługo stanie się oczywistym, że nie trzeba budować i prowadzić swojego magazynu aby pakować i wysyłać zamówienia. A na dodatek jest to bardziej efektywne kosztowo i operacyjne.

 

Ci, którzy zauważą to pierwsi i jako pierwsi to wdrożą, istotnie obniżą swoje koszty stałe i operacyjne a zaoszczędzone środki będą mogli przeznaczyć na rozwój innych elementów oferty lub po prostu wypłacić sobie większe zyski.

autor: Wojciech Waszczuk, Alfa Logis

Wygraliśmy przetarg !

Wygraliśmy przetarg !

Oferta usług dodatkowych

Oferta usług dodatkowych

Dystrybucja książek

Wywiad z Marcinem Gross, prezesem zarządu Alfa Logis, o tym, co zrobić, aby zamówioną książkę otrzymać w ciągu jednej doby i co mają standardy FMCG do dystrybucji książek.

Pobierz ten artykuł w oryginale (PDF)

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia wraz ze wszystkimi Naszymi Klientami obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto obchodzone jest już od 1995 roku. Pomysł zrodził się w Katalonii w 1926 roku, gdzie tego dnia obchodzi się narodowy dzień patrona -Świętego Jerzego, który wybawił miasto od złego smoka. Katalońska legenda przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, różni się jednak od tradycyjnej. Z krwi smoka wyrasta róża, którą bohater ofiarowuje księżniczce. Kwiat ten stał się ważnym symbolem uroczystości obchodzonej 23 kwietnia. Kobiety były obdarowywane przez mężczyzn różami a one w zamian obdarowywały ich książkami. Dzień św. Jerzego (la Diada de Sant Jordi) jest uroczyście obchodzony, a ulice Hiszpanii zapełniają się stoiskami z książkami, na których autorzy podpisują swoje dzieła.

W Polsce z okazji tego święta większość księgarni, wydawnictw i bibliotek szykuje dla swoich czytelników liczne atrakcje, konkursy i rabaty. W Warszawie realizowana jest akcja „Książek od metra”, która polega na wyciągnięciu z domowych bibliotek przeczytanych książek i zostawieniu ich w metrze, na przystanku, w tramwaju… gdzie znajdzie nowego czytelnika.

Zachęcamy wszystkich do czytania :)

Alfa Logis – Klucz do sukcesu

Silna pozycja, którą cieszą się produkty Grupy WSiP na rynku książki, to zasługa nie tylko autorów wydawanych podręczników, lecz również solidnej logistyki. Ponad 65 lat tradycji zobowiązuje nas do dbałości o jakość nie tylko merytoryczną, ale również o łatwy dostęp do naszych publikacji. Droga z drukarni zaczyna się właśnie tu - w centrum dystrybucji Alfa Logis.

Spółka powstała w kwietniu 2006 roku w wyniku wyodrębnienia ze struktur WSiP S.A. istniejącego wcześniej Pionu Logistyki. Firma od początku postawiła na insourcing, ponieważ tylko takie rozwiązanie gwarantowało zachowanie najwyższych standardów oraz stabilność fi nansową przedsięwzięcia. Wygodna lokalizacja, zaledwie 30 km od Warszawy, przy międzynarodowej trasie Warszawa- -Poznań-Berlin, umożliwiła nam dynamiczny rozwój. Przez ostatnie sześć lat obsługiwaliśmy wszystkie wydawnictwa Grupy WSiP (WAiP, Zielona Sowa, Book House) oraz klientów zewnętrznych (Czarna Owca, Sonia Draga), świadcząc im usługi w zakresie magazynowania, pakietyzacji, co-pakingu oraz spedycji towaru i materiałów reklamowych. Oczywiście, chętnie nawiązujemy współpracę także z klientami spoza rynku wydawniczego (STACI Polska S.A.).
Doświadczona załoga, wyposażona w zróżnicowany, profesjonalny sprzęt, jest w stanie przygotować oraz wysłać do 20 000 paczek dziennie, zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych. Dzięki współpracy z największymi przewoźnikami w kraju oraz własnemu transportowi drobnicowemu, jesteśmy w stanie zrealizować dowolne zamówienie i dostarczyć je pod wskazany adres w ciągu 48 godzin. Nasza
lista odbiorców obejmuje obecnie ok. 100 tys. odbiorców - hurtowni, księgarni, szkół, nauczycieli, jak również indywidualnych klientów zamawiających książki przez Internet. Centrum dystrybucji Alfa Logis dysponuje halą magazynową klasy A+ o powierzchni 10 tys. m2, 12 dokami, sześciopoziomowymi regałami wysokiego składowania posiadającymi 12 tys. miejsc paletowych, mogących pomieścić aż 20 mln egzemplarzy książek! Dzięki ergonomicznemu zagospodarowaniu przestrzeni i dopracowanym procedurom jesteśmy w stanie wykorzystać maksymalnie nasz potencjał. Spółka od początku swojego istnienia inwestowała w profesjonalny sprzęt. Dysponujemy maszyną kopertującą, systemem automatycznego pakowania paczek od 1 do 3 kg, linią kompletacyjną wyposażoną w kontrolę wagową, zgrzewarką zintegrowaną z podajnikiem taśmowym
oraz szafą konfekcjonującą. Duży nacisk kładziemy również na kontrolę jakości. Zależy nam na tym, aby nasz klient otrzymał towar zgodny z zamówieniem i nieuszkodzony. Dlatego każda paczka i paleta wychodząca, przechodzi osobną kontrolę wagową, a towar jest zabezpieczany za pomocą owijarek, wiązarek taśmowych, lub dodatkowo folią termokurczliwą.

Pobierz ten artykuł w oryginale (PDF)

Linde w świecie książki

Naszym celem jest stała poprawa jakości naszych usług, podnoszenie standardów oraz rozszerzanie działalności. Zakup wózków Linde typu V08 umożliwił nam zoptymalizowanie ścieżek pickingowych. Funkcja unoszenia operatora pozwala na wybieranie towaru z dwóch poziomów regałów wysokiego składowania, co zaowocowało zwiększeniem wydajności procesu kompletowania zamówień. Skróciło to czas oczekiwania klienta końcowego o 50%, a nam pozwoliło na podwojenie ilości realizowanych zamówień. Raport z badania satysfakcji hurtowników WSiP, przeprowadzony przez fi rmę COGNITIVA, na przełomie lat 2011/2012, wykazał  naczącą poprawę warunków współpracy. Nasi odbiorcy ocenili nasze centrum dystrybucji jako profesjonalne. Dostrzeżono logistyczną wydajność – szybkość i terminowość dostaw. Chwalono także załogę, którą określono jako rzetelną, zaangażowaną i komunikatywną. Odnotowano ogólny wzrost jakości parametrów współpracy we wszystkich obszarach, usprawnienie form komunikacji oraz elastyczność we współpracy. Alfa  Logis otrzymała średnią ocenę 4,5 w pięciostopniowej skali. Wykorzystanie wózków nowej generacji poprawiło poziom bezpieczeństwa operatorów podczas kompletacji zamówień. Także zakup wózków
rozładunkowo-załadunkowych typu T20SP przyniósł nadspodziewanie dobre efekty. Duża zwrotność, łatwość manewrowania oraz komfort obsługi skróciły niezbędny czas na rozładunek, przyjęcie i załadunek towaru.
Nie jest to jednak koniec modernizacji. Opracowujemy i wdrażamy ulepszenia podnoszące wydajność naszego centrum dystrybucji. Dostosowujemy przestrzeń magazynową do potrzeb naszych klientów oraz pracowników. Przykładem mógłby być wprowadzony już system 5S, którego celem jest jak najlepsza organizacja stanowisk pracy, a także zakup kolejnych regałów wysokiego składowania oraz wydłużenie linii kompletacyjnej.
Nauka to potęgi klucz, jak mówi stare mądre przysłowie, a kluczem do nauki są książki. Aby mogli z nich korzystać wszyscy, my musimy korzystać z własnego klucza, tym razem tego do sukcesu. Ciągła praca nad usprawnianiem procesów, jakością usług oraz wykorzystywanymi do tego narzędziami sprawia, że każdego dnia coraz bardziej zbliżamy się do doskonałości, nie zapominając jednak o tym, że zawsze możemy
lepiej. A jest dla kogo – dla dzieci, młodzieży, dorosłych… dla czytelników.

 

FaLang translation system by Faboba

Copyright alfalogis Sp. z o.o. 2012